Aktualności

Grand Prix Lublina 2017/2018 - nowe zasady

Spoiwem naszych lubelskich biegów jest Grand Prix Lublina. W nadchodzącym sezonie wprowadzamy kilka zmian. 

 

Najważniejsze zmiany w Grand Prix Lublina 2017/2018 dotyczą liczby biegów wliczanych do końcowej klasyfikacji oraz ujednolicenie przelicznika punktów.

W tym roku do Grand Prix Lublina wchodzi 8 biegów, są to: 6. Maraton Lubelski, 1. Półmaraton Lubelski, cykl biegów Cztery Dychy do Maratonu (4 biegi) oraz 2 biegi pięciokilometrowe rozgrywane pod nazwą "Chęć na Pięć". 

Do końcowej klasyfikacji będą brane pod uwagę wyniki z 6 powyższych biegów w tym co najmniej jeden z biegów na dłuższym dystansie tzn. 1. Półmaraton Lubelski lub 6. Maraton Lubelski. Jeśli ktoś ukończy wszytskie biegi do klasyfikacji końcowej zostaną zaliczone te, w których osiągnął największą liczbę punktów. Jednak aby zostać sklasyfikowanym w Grand Prix Lublina należy ukończyć przynajmniej jeden biegów.

Drugą nowością jest system punkatcji. W tym sezonie w każdym biegu zwycięzca otrzymje 2000 unktów, nstępny o jeden mniej. Zawodnicy powyżej 2000 miejsca otzymają po 1 punkcie.

Szczegółowy regulamin Grand Prix Lubina oraz aktualna tabela będzie publikowana w zakładce Grand Prix Lublina

Partnerzy Strategiczni:

Organizator:

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.