Informacje o biegu

7. Półmaraton Lubelski to bieg na dystansie 21,0975 km, który odbędzie się 22 października 2023 r. ze startem i metą zlokalziowaną na terenie Stadionu Lekkoatletycznego w Lublinie (ul. Piłsudskiego 22). Start biegu został zaplanowany na godz.: 9:00.

W biegu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie oraz za zgoda rodzica osoby niepełnoletnie, które najpóźniej w dniu rozgrywania zawodów (tj. 22.10.2023) będą miały ukończone 16 lat.

ZAPISY

Zapisy na bieg będą prowadzone poprzez serwis Pokochaj Bieganie w Lublinie. W celu zapisania się na bieg należy założyć indywidualne konto, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy.

OPŁATA STARTOWA

Opłata startowa za udział w biegu 7. Półmaraton Lubelski w zależności od terminu wpłaty wynosi:

REJESTRACJ INTERNETOWA

I termin: do 25 września 2023 r. (poniedziałek) – 70 zł.

II termin: od 26 września 2023 r. (wtorek) do 2 października 2023 r. (poniedziałek) lub do wyczerpania limitu miejsc – 80 zł.

III termin: od 3 października 2023 r. (wtorek) do 17 października 2023 r. (wtorek) lub do wyczerpania limitu miejsc – 90 zł.

REJESTRACJA W BIURZE ZAWODÓW

IV termin: 21 października 2023 r. (sobota) – 120 zł. 

W Biurze Zawodów, zapisy będą prowadzone pod warunkiem, że limit miejsc nie zostanie wyczerpany w okresie zapisów internetowych)! 

Opłatę należy uiścić w trakcie wypełniania e-zgłoszenia w trybie on-line z wykorzystaniem przycisku „ZAPŁAĆ ZA START” (zalecane) lub przelewem na konto Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie:
Alior Bank nr konta 88 2490 0005 0000 4600 2926 9271
(!!!) Tytuł przelewu: Opłata startowa Półmaraton Lubelski 2023, imię i nazwisko uczestnika, rok urodzenia.

Opłata startowa zawiera podatek VAT. Osoby, które chcą otrzymac fakturę VAT powinny zgłosić ten fakt w formularzu zgłoszeniowym, poprzez wybranie odpowiedniego pola i podanie danych firmy, na którą ma zostać wystawiony dokument.

Osoby, które w dniu biegu (tj. 22.10.2023 r.) będą miały ukończone 65 lat są zwolnione z opłaty startowej.

W dniu biegu zapisy na 7. Półmaraton Lubelski nie będą prowadzone!

Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi. W wyjątkowych sytuacjach organizator dopuszcza możliwość przeniesienia opłaty na innego uczestnika, w tym celu należy przesłać za pośrednictwem serwisu zapisów zgłoszenie przepisania pakietu startowego i wskazać osobę, która ma zostać w to miejsce dodana na listę startową do dnia 12 października 2023 r. Opłata niewykorzystana z uwagi na nieobecność na zawodach nie przechodzi na następny bieg.

TRASA

Bieg odbędzie się na dystansie 21,0975 km. Trasa biegu będzie poprowadził drogami asfaltowymi i ścieżkami rowerowymi. Na trasie zostaną rozlkowane punkty odżywcze oraz kontrolny punkt pomiaru czasu. Trasa posiada atest PZLA.

BIURO ZAWODÓW

Biuro zawodów zostanie zlokalizowane na Stadionie Lekkoatletycznym w przeszklonym pomieszczeniu na trybunach (tzw. akwarium) i będzie działać w następujących dniach i godzinach:
 
- 21 października (sobota) w godzinach 10:00 - 16:00
- 22 października ( niedziela) w godzinach 7:00 - 8:40.

Każda osoba, biorąca udział w biegu musi zostać zweryfikowana w biurze zawodów i odebrać swój pakiet startowy. Aby odebrać pakiet startowy należy okazać dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość. Istnieje możliwość odbioru pakietu startowego przez inną osobę – w tym celu wymagane jest upoważnienie. W imieniu osób niepełnoletnich pakiet startowy odbiera rodzic lub opiekun prawny. Wzór upoważnienie do odbioru pakitu oraz zgody rodzica jest dostęny do pobrania poniżej. 

KLASYFIKACJE

W biegu prowadzone będą klasyfikację:

- Klasyfikacja OPEN kobiet i mężczyzn wg czasu brutto
- Klasyfikacje wiekowe kobiet i mężczyzn (16+, 30+, 40+, 50+, 60+, 70+) wg czasu netto

Warunkiem sklasyfikowania uczestnika jest ukończenie całego dystansu i zarejestrowanie przypisanego do zawodnika chipa na wszystkich punktach pomiaru czasu (start, punkty kontrolne, meta).

Warunkiem zarejestrowania przypisanego do zawodnika chipa na punkcie pomiaru czasu jest jego poprawne założenie przy bucie. Za poprawnie założony uznaje się chip, którego boczna ściana ułożona jest równolegle do podłoża (zgodnie ze wzorem przedstawionym na kopercie, w której znajduje się chip). Nie umieszczenie chipa przy bucie, w szczególności przyczepienie na wysokości talii, schowanie w kieszeni, nie gwarantuje zarejestrowania zawodnika na danym punkcie pomiaru czasu i sklasyfikowania uczestnika biegu. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nie zarejestrowanie zawodnika na punkcie pomiaru czasu z powodu źle założonego chipa.

Chip pomiaru czasu należy zwrócić w stanie nienaruszonym po ukończeniu biegu w miejscu specjalnie do tego wyznaczonym w strefie mety.

Do pobrania

Partnerzy Strategiczni:

Organizator:

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.