O biegu

Wiosenna Dycha to bieg na dystansie 10 km, który odbędzie się 24 kwietnia 2022 r. ze startem i metą nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Trasa biegu będzie posiadała atest PZLA, a jej przebieg jest dobrze znany lubelskim biegaczom z poprzednich edycji biegów z cyklu Cztery Dychy do Maratonu.

W biegu może wziąć udział osoba, która najpóźniej w dniu rozgrywania zawodów (tj. 24.04.2022) będzie miała ukończone 16 lat.

ZAPISY

Zapisy na bieg będą prowadzone poprzez serwis Pokochaj Bieganie w Lublinie. W celu zapisania się na bieg należy założyć indywidualne konto, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy. 

 OPŁATA STARTOWA

Opłata startowa za udział w biegu Wiosenna Dycha wynosi:

I termin: do 4 kwietnia 2022 r. (poniedziałek) – 30 złotych

II termin: od 5 kwietnia 2022 r. (poniedziałek) do 19 kwietnia 2022 r. (wtorek) lub do  wyczerpania limitu miejsc – 40 złotych;

III termin: w terminie działania Biura Zawodów – 50 złotych (w tym terminie opłaty będą przyjmowane jedynie gotówką w Biurze Zawodów pod warunkiem, że limit zgłoszeń nie zostanie wyczerpany w okresie zapisów internetowych).

Opłata startowa zawiera podatek VAT. Osoby, które chcą otrzymac fakturę VAT powinny zgłosić ten fakt w formularzu zgłoszeniowym, poprzez wybranie odpowiedniego pola i podanie danych firmy, na którą ma zostać wystawiony dokument. 

W dniu biegu zapisy  nie będą prowadzone.  

Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi. W wyjątkowych sytuacjach organizator dopuszcza możliwość przeniesienia opłaty na innego uczestnika, w tym celu należy przesłać za pośrednictwem serwisu zapisów zgłoszenie przepisania pakietu startowego i wskazać osobę, która ma zostać w to miejsce dodana na listę startową do dnia 14 kwietnia 2022 r.  Opłata niewykorzystana z uwagi na nieobecność na zawodach nie przechodzi na następny bieg.

TRASA

Bieg odbędzie się na dystansie 10 km. Trasa biegu będzie poprowadził ścieżką rowerową wokół Zalewu Zemborzyckiego. Trasa posiada atest PZLA.

BIURO ZAWODÓW

Biuro Zawodów (BZ) zostanie zlokalizowane na terenie Ośrodka Słoneczny Wrotków i będzie czynne w następujących dniach i godzinach:

  • 23 kwietnia 2022 r. (sobota) w godzinach 11:00 – 17:00
  • 24 kwietnia 2022 r. (niedziela) w godzinach 07:00 – 12:15

Każda osoba, biorąca udział w biegu musi zostać zweryfikowana w biurze zawodów i odebrać swój pakiet startowy. Aby odebrać pakiet startowy należy okazać dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość. Istnieje możliwość odbioru pakietu startowego przez inną osobę – w tym celu wymagane jest upoważnienie. W imieniu osób niepełnoletnich pakiet startowy odbiera rodzic lub opiekun prawny.

KLASYFIKACJE

W biegu prowadzone będzie jedna klasyfikacja łączna z trzech tur startów, w następujące kategoriach:

Kategoria generalna kobiet i mężczyzn;

Kategoria wiekowa kobiet  i mężczyzn (16+, 30+, 40+, 50+, 60+, 70+)

- Kategoria osób z wózkiem biegowym.

Partnerzy Strategiczni:

Organizator:

Cztery Dychy do Maratonu wspierają:

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.