Aktualności

Wiosenna Dycha z Aliplastem

23 kwietnia 2023 r. wystartowała kolejna edycja biegu na dystansie 10 kilometrów pn. Wiosenna Dycha! Tegoroczne zawody były imprezą wyjątkową. Z inicjatywy i dzięki wsparciu Fundacji Grupy Aliplast nasz bieg stał się wydarzeniem charytatywnym, a połowa dochodu pochodzącego z opłaty startowej została przekazana na rzecz sportowców z niepełnosprawnością z Lublina i Lubelszczyzny. 

Bieg odbył się pod nazwą: Wiosenna Dycha z Aliplastem. Cieszymy się, że po raz kolejny we współpracy z Fundacją Grupy Aliplast mogliśmy zorganizować lubelski bieg jako wydarzenie charytatywne.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom niedzielnego biegu! Wiosenna pogoda, dobrze znana i – jak na Lublin – płaska trasa nad Zalewem Zemborzyckim przyciągnęła liczną grupę biegaczy. Na mecie zameldowało się 494 zawodników, w tym 120 kobiet. Zwycięzcą biegu został rekordzista Maratonu Lubelskiego - Andrzej Starżyński, który zameldował się na mecie z czasem 31:36. Wśród kobiet triumfowała Anna Pawlikowska z czasem 39:08. Gratulujemy Zwycięzcom, jak również wszystkim Uczestnikom, doszły nas słuchy że padła nie jedna życiówka!  

Kto został beneficjentem Wiosennej Dychy z Aliplast?

Połowa dochodu z opłat startowych trafiła do Lubelskiej Drużyny Rugby na Wózkach „Brave Snails”.

Rugby na wózkach, to dynamiczny, kontaktowy i bardzo widowiskowy sport stworzony dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Zawodnicy mają ograniczenia w poruszaniu zarówno nogami, jak i rękami. Jest to dyscyplina paraolimpijska. W odróżnieniu od tradycyjnego rugby, mecze rozgrywane są na parkiecie, a do gry używa się piłki siatkowej. Podczas 8. minutowych kwart rywalizują ze sobą dwie czteroosobowe drużyny. Zawodnicy poruszają się specjalnie dla tego sportu skonstruowanymi wózkami, zapewniającymi szybkość, zwrotność, ale i bezpieczeństwo, mimo niemal nieograniczonego kontaktu. Lubelska Drużyna Rugby na Wózkach „Brave Snails” została założona w 2006 roku przez Stowarzyszenie Grupa Aktywnej Rehabilitacji. Od 2007 roku regularnie bierze udział w rozgrywkach ligowych oraz wielu turniejach organizowanych na terenie Polski. Od 2021 rywalizuje w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski organizowanych przez Polski Związek Rugby na Wózkach.

Dziękujemy Fundacji Grupy Aliplast  za inicjatywę i współpracę w realizacji celu charytatywnego.

Partnerzy Strategiczni:

Organizator:

Cztery Dychy do Maratonu wspierają:

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.