Grand Prix Lublina 2024

Grand Prix Lublina 2024 wystartuje już 16.04.2024 r. wraz ze startem Wiosennej Dychy z Aliplastem. Grand Prix Lublina 2024 to odrębna klasyfikacja uwzględniająca wyniki zawodników startujących w lubelskich biegach rozgrywanych pod szyldem Maratonu Lubelskiego. 

Klasyfikacja Grand Prix Lublina 2024 prowadzona jest w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych. Do tegorocznej edycji Grand Prix Lublina zaliczają się następujące zawody biegowe:

- Wiosenna Dycha z Aliplastem (21 IV),
- Chęć na Pięć (9 VI),
- Bieg Koziołka (15 IX),
- 8. Półmaraton Lubelski (20 X),
- Nocna Piątka (24 XI).

W klasyfikacji Grand Prix Lublina zostaje uzwględniona każda osoba, która wystartowała chociaż w jednym biegu z cyklu. O kolejności w klasyfikacji końcowej decyduje ilość zdobytych punktów. W przypadku zdobycia równej ilości punktów, wyższe miejsce zajmie osoba, która będzie miała więcej punktów w swoim najlepszym biegu, w przypadku remisu wg tej zasady decyduje kolejna najwyższa wartość punktowa z kolejnego najlepszego biegu zawodnika (zasadę stosuję się do skutku). W przypadku nie rozstrzygnięcia o kolejności według tej zasady wyższe miejsce zajmuje zawodnik, który zdobył największą ilość punktów licząc od biegu pierwszego. Każdy bieg, w zależności od dystnasu ma inną wagę punktową.

Szczegółowe zasady klasyfikacji zostały podane w Regulaminie GPL 2024.

Klasyfikacja Grand Prix Lublina 2022 - klasyfikacja końcowa

Klasyfikacja Grand Prix Lublina 2019/2020

Tegoroczny sezon biegowy był dla nas wszystkich niezwykle trudnym okresem. Trzy z ośmiu zaplanowanych biegów zostało odwołanych, nie odbyła się także 8. edycja Maratonu Lubelskiego. Analizując wszystkie te okoliczności podjęliśmy decyzję o nierozstrzyganiu Grand Prix Lublina 2019/2020.

Mając świadomość jak wiele wysiłku włożyliście podczas tegorocznych zawodów postanowiliśmy wyróżnić zawodniczki i zawodników, którzy do momentu wstrzymania organizacji biegów byli na czele klasyfikacji.

Wyniki archiwalne

Partnerzy Strategiczni:

Organizator:

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.