Pacemakerzy 1. Półmaratonu Lubelskiego

Prezentujemy "zająców" 1. Półmaratonu Lubelskiego. Zaplanowałeś już w jakim czasie chcesz pokonać lubelską "połówkę"? Sprawdź kto pomoże właśnie Tobie osiągnąć zakładany czas biegu.

Czas: 1:30

Piotr Stochmalski

"Biegam od 2014 roku, kiedy zdecydowałem się na udział w Półmaratonie Warszawskim – po tym starcie bieganie wciągnęło mnie na dobre i regularnie startuję w zawodach na dystansach od 5 km do maratonu. Najlepszy wyniki w półmaratonie to 1:18:36. Jako pacemaker biegnę po raz pierwszy i chętnie pomogę wszystkim, którzy zdecydują się na „połamanie” 1:30.  Dotychczas przebiegłem 5 półmaratonów, ostatni w marcu 2017 w Poznaniu z wynikiem 1:18:36."

Andrzej Makaryczew

"Biegam od pięciu la, startowałem w półmaratonie warszawskim w 2016 na czas 1.23, a  półmaraton w Chełmie ukończyłem z czasem 1.25. W roli pacemakera pobiegnę po raz pierwszy. Prezentowany klub : Chełm Biega."

 

Czas 1:45

Łukasz Węda

"Trenuję w Klubie Biegacza Biała Biega, mieszkam w Studziance dawnej osadzie tatarskiej gdzie organizuję co roku w lipcu bieg tatarska piątka. Moja przygoda z półmaratonem zaczęła się w roku 2013 w Warszawie gdzie zadebiutowałem z czasem 1:41:16 i od tamtej pory ukończyłem jeszcze 10 "połówek" zawsze z lepszymi czasami niż debiutancki. Rekord życiowy mam z 2016 z Wiązownej 1:27:44. Mam na koncie 10 maratonów w tym wszystkie 5 lubelskich a 3 jako pacemaker. Startowałem w blisko 100 zawodach biegowych. Najwięcej razy startowałem w Lublinie bo uwielbiam Dychy do Maratonu. Biegam od kilku lat i sprawia mi to frajdę ponieważ mogę odpocząć od codzienności.
Prowadzę od 5 lat blog biegowy."

Marek Reszka

"Jestem stąd, z Lublina. Miałem już okazję prowadzić Maratony Lubelskie. Chciałbym w tym roku poprowadzić grupę na półmaratonie. "Zającowanie" sprawia mi wielką przyjemność. Uwielbiam bieganie a zwłaszcza to górskie. Dlatego najczęściej można mnie spotkać w Starym Gaju. Wyniki z tego roku: 03:25:42 5. Maraton Lubelski, 01:28:35 12 PZU Półmaraton Warszawski, 00:39:03 Czwarta Dycha do Maratonu, 00:19:03 4.Maestrocafe Półmaraton Chełmski bieg na 5tke."

 

Czas: 2:00

 Liliana Jaworska

"Nazywam się Lilianna Jaworska mieszkam w Puławach. W zawodach startuje ponad 2 lata. Pierwszym moim startem był bieg w Pierwszej Dysze do Maratonu .Tak mi się spodobała ta adrenalina i fun jaki daje bieganie że moje życie już bez tego nie byłoby tak kolorowe .Uwielbiam biegać , trenować i zarażać bieganiem ludzi . Moje postępy są duże w przeciągu dwóch lat. Przebiegłam dwa Maratony pierwszy w Wilnie z czasem 3.48. Drugi w Warszawie w 2017 z czasem 3.38 minut. Biegnę kolejny Maraton w Warszawie jako osobisty "zając "mojej przyjaciółki. Chce jej pomóc w spełnieniu jej marzenia jakim jest Maraton . Moja życiówka na Półmaratonie to 1.37. Jestem lubiana i ciepła osoba walcząca do końca w osiąganie celów. Myślę że jestem odpowiednią osobą do roli "zająca :)".Nie ukrywam że spełniło by się moje marzenie jakim jest "zającawanie" w moim rodzinnym mieście Lublinie."

Marcin Makuch

"Biegam od 4,5 roku i w tym czasie ukończyłem 7 półmaratonów i 4 maratony. Moj rekord na dystansie półmaratonu to 1:40:50 osiągnięty w Wiązownie w marcu tego roku, a ostatni wynik to 1:41:16 z 4 BMW półmaratonu praskiego 2 września 2017. Pierwszy półmaratonu ukończyłem w marcu 2014 roku z czasem poniżej 1:50:00 a od 2 lat notuje wyniki poniżej 1:45:00. Aktualnie mieszkam w Warszawie, ale pochodzę z Lublina i z wielka radością uczestniczę w biegach w rodzinnym mięście. Nie pełniłem dotąd roli pacemakera ale chciałbym wesprzeć w ten sposób organizacje 1. Półmaratonu Lubelskiego. W mojej pracy zawodowej zajmuje sie kierowanie zespołem i łatwo nawiązuję kontakt z ludźmi, w tempie na 2:00 będę w stanie swobodnie prowadzić rozmowy i zagrzewać grupę do walki o życiówki."

 

Czas 2:15

Asia Wrzos

"Jestem 18-letnią pasjonatka biegania, Maratonka, przebiegłam kilkanaście półmaratonów, czasy od 1.45 do ok. 2 godzin. Dodatkowo jestem certyfikowanym trenerem fitness :)"

Bartosz Jedliński

"Prezentuję Klub Biegacza Maratończyk Dębica, mieszkam w Brzeźnicy na Podkarpaciu, ale 30 lat przeżyłem w Lublinie, tu się urodziłem, studiowałem, ożeniłem i wiele mnie wiąże z tym miastem, w którym też często bywam. Mam 41 lat, biegam regularnie, ok. 40-45 km tygodniowo. Z zawodu jestem lekarzem medycyny, jestem inteligentnym, dowcipnym człowiekiem z dystansem do siebie i świata, znam się na fizjologii biegacza, mogę dobrze doradzić w czasie biegu, zmotywować, ciekawie pogadać o bieganiu od kuchni, zająć rozmową w czasie kryzysów partnera. Za mną półmaratony w Krakowie, Rzeszowie, Tarnobrzegu, Solidarności w Lublinie z czasami poniżej 1:40."

 

Czas 2:30

 

Tomek Piętas

"Mam 42 lata, pochodzę z Lublina i tu przeżyłem większość mojego życia. Obecnie mieszkam w Kalinówce pod Lublinem ale Lublin to moje miasto. Biegam od 2014 roku, a od 2016 roku bardzo intensywnie i systematycznie. Moje wyniki to:

01:43:25 VI Półmaraton Chmielakowy o Puchar Burmistrza Krasnegostawu
01:43:26 5. PKO Półmaraton Solidarności
04:01:20 5. Maraton Lubelski
03:55:42 38. PZU Maraton Warszawski
01:49:27 Półmaraton Solidarności.
Motywacja do biegania: miałem poważnie złamaną rękę. W trakcie rehabilitacji obudziłem się ze sporą nadwagą i ciśnieniem krwi. Obecnie wszystko wróciło do normy i to właśnie dzięki bieganiu."


Kamil Mackiewicz

 "Jestem absolwentem Politechniki Lubelskiej z tytułem mgr inż. elektrotechniki. Swoją przygodę ze sportem rozpocząłem w miejskim klubie sportowym Cement Gryf Chełm w 2001 r. trenując zapasy. Walczyłem w stylu klasycznym zdobywając medale na arenie ogólnopolskiej w różnych kategoriach wiekowych (młodzik, kadet). W czasie studiów byłem członkiem kadry AZS Politechnika Lubelska i zostałem w tym czasie dwukrotnym medalistą Mistrzostw Polski AZS w zapasach. Od kilku lat regularnie trenuje bieganie i startuje na imprezach biegowych od 3 km do maratonu. Mam na swoim koncie kilka półmaratonów jak i maratonów (biegowe jak i kolarskie MTB), nie licząc już krótszych dystansów. Półmaratony przebiegam zazwyczaj w czasie 1h40m-1h45m, chociaż rekord życiowy to 1h35m27s. W roli pacemakera będzie to mój debiut. Naprzemiennie z bieganiem gram w amatorskiej drużynie piłkarskiej oraz uprawiam inne dyscypliny sportu jak pływanie, siłownia czy jazda na rowerze. Ponadto w okresach zimowych uczestniczę w kąpielach organizowanych przez Lubelski Klub Morsów. Propaguje zdrowy i aktywny styl życia."

Partnerzy Strategiczni:

Organizator:

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.