Prezentujemy pacemakerów 5. Maratonu Lubelskiego

drukuj

Pacemaker czyli tzw. "zając" to osoba, która biegnie nie tylko dla siebie, ale przede wszytkim dla innych. Biegacz, który startuje w zawodach jako pacemaker ma jedno zadanie - dotrzeć do mety, w założonym czasie i tym samym pomóc innym zawodnikom osiągnać wymarzony czas. 

Prezentujemy grupę osób, które zdecydowały się zostać pacemakerem podczas 5. Maratonu Lubelksiego. 

Czas 3:15 

Łukasz Kowalski

"Mam 32 lata, biegam od 2012 roku. Należę do Lubelskiego Stowarzyszenia Biegowego i jak do tej pory udało mi się pokonać wszystkie maratony w  Lubinie i kilka innych, w tym ultra. W 2015 roku w Maratonie Lubelskim uzyskałem życiówkę z czasem 2:59:25. Jeżeli chcesz ze mną biec, to bądź zdecydowany, bo nie zamierzam nikogo zostawić. Do zobaczenia na starcie."

Czas 3:30

Brtłomiej Orybkiewicz

"Za mną szybkie maratony w 2016 r., a także bieg rzeźnika i ŁUT 70. Ponadto kilka półmaratonów (życiówka 1:26:06 z Warszawy). Prywatnie lekarz w trakcie specjalizacji z chirurgii :) "

Zbigniew Marzec

"Jestem biegającym kucharzem...biegam juz prawie od 10 lat a maraton w Lublinie będzie moim jubileuszowym 10 :) Zapraszam wszystkich chętnych pod "moje baloniki" postaram sie was nie zawieść. Do zobaczenia na trasie."

Czas 3:45

Marcin Michalik

"Przygodę z bieganiem rozpocząłem w 2013 r. Pierwszy start maraton w Dębnie po 5 tygodniach przygotowań, ukończony ledwo w limicie z wynikiem 4:45. Następne starty były już tylko lepsze. Ogólny bilans 17 maratonów, 23 półmaratony, biegi na 10 km. Powoli nieśmiało zaczynam marzyć o złamaniu magicznych 3 godzin. Pierwszy start jako pacemaker, nowe wyzwanie, bardzo mnie cieszy mam nadzieję, że pomogę komuś spełnić swoje marzenia."

Dariusz Płaza

"Mam 47 lat, za sobą 20 maratonów, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego. Moje motto: nie żyję by lepiej biegać, biegam by lepiej żyć."

Czas 4:00

Sebastian Golian

"Mam 31 lat i jestem mieszkańcem Lublina.  Biegam od 2012 roku. Przez 3 lata biegałem bez planów, założeń typowo rekreacyjnie. Ukończyłem cztery Maratony Lubelskie. Od 2016 roku staram się poświęcać więcej czasu na bieganie trenując 4-5 razy tygodniowo, co zaowocowało życiówkami na wszystkich dystansach od 5 km do maratonu. W roku 2017 założyłem sobie złamanie dwóch mitycznych życiówek 19:00 na 5km i 40:00 na 10km. Przygotowuje się więc w tym roku na pobicie rekordu w maratonie. Chciałbym za to pobiec w ML 2017 jako "zając" pomagając innym pobić inną mityczną granicę 4:00:00 w maratonie."

Łukasz Węda

"Trenuję w Klubie Biała Biega. Moja przygoda z królewskim dystansem zaczeła się w 2013 roku w Lublinie. Ukończyłem dotychczas 10 maratonów z czego wszystkie dotychczasowe lubelskie. "Świeżutka" życiowka w Warszawie, czas 3:14 na tegorocznym OWM oraz 12 półmaratonow najszyciej w Wiązownej w 2016 z czasem 1:27:44.  Startowałem w bliko 100 zawodach biegowych. Najwiecej razy w Lublinie bo uwielbiam Dychy do maratonu. Biegam od kilku lat co sprawia mi to frajdę i mogę odpocząć od codzienności. Byłem pacemakerem w 2015 i 2016 na Maratonie Lubelskim na 4:15. Prowadzę od 4 lat blog biegowy www.biegamwstudziance.blogspot.com."

Czas 4:15

Zbigniew Zych 

"Biegam od  6 lat, po raz kolejny w roli Pacemakera. Biegłem prawie we wszytkich Maratonach Lubelskich, z wyjątkiem trzeciego, w którym występowałem jako kibic w związku z kontuzją."

Dariusz Chojecki

"Już od kilkunastu lat wspólnie z Przyjaciółmi z grupy Kereza biegamy, jeździmy na rowerach i pływamy po drogach i bezdrożach Lubelszczyzny i Bieszczad. „Żyj z całych sił. I uśmiechaj się do ludzi” – te słowa będą z nami podczas maratonu, a zwłaszcza po nim, czego Wam i sobie z całego serca życzę."

Czas 4:30

Edmund Jastrzębski

"Byłem zajączkiem w Lublinie jeden raz, Katowicach 3 razy, Łodzi 3 razy, Krakowie 3 razy najczęściej na 4:45 gdyż jest to mój ulubiony czas. Do zobaczenia na starcie."

Czas 4:45

Boroja Drago

 "Na koncie mam 320 zaliczonych maratonów oraz 50 ultra. Jestem obywatelem Serbii, ale już 4 lata mieszkam w Tychach. Byłem 9 razy pacemakerem na maratonach m. in. w Belgradzie, Katowicach, Opolu i Krakowie, oraz w Lublinie w 2016 r."

Adam Bożym

Czas 5:00

Jarosław Kaczmarski

"Przygodę z bieganiem  albo  uzależnienie od biegania zaczęło się u  mnie w 2009 roku. Pewnie  motywacja była jak u większości biegaczy – kiedyś  przebiec  maraton. To kiedyś nastąpiło  bardzo szybko . Pierwszy maraton przebiegłem po dwóch miesiącach biegania w  maju 2009 r. w Łodzi .  Dalej to  już ruszyła lawina kolejne biegi, pogoń  za Koroną Maratonów Polskich (zdobyta w 2010r), szukanie nowych celów i wyzwać . Zauroczyłem się biegami górskimi i część energii skierowałem  w stronę ukochanych gór. Do chwili obecnej przebiegłem 36 maratonów i 25 biegów ultra. Podczas biegów zawsze starałem się pomagać innym biegaczom,  więc następnym krokiem było spróbowanie swoich sił jako „zajączek” co nastąpiło w 2016r w Łodzi i następnie w Lublinie. Szczególnie  miło wspominam Lublin ze względu na atmosferę biegu i radość zawodników, których udało mi się razem z kolegami doprowadzić do mety. Satysfakcja była większa niż po zrobieniu „życiówki". Bieganie jest częścią mojego życia – krwiobiegiem, który pozwala mi funkcjonować. Odskocznią od życia codziennego, udręką i rozterką  - na który bieg się zapisać."

Newsletter

Bądź o krok przed innymi. Jako pierwszy dowiedz się o naszych biegowych planach i weź udział w konkursach.

Maraton Lubelski wspierają:

Partnerzy Strategiczni Organizator

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.