Pacemakerzy 7. Maratonu Lubelskiego

Pacemaker czyli tzw. "zając" to osoba, która biegnie nie tylko dla siebie, ale przede wszytkim dla innych. Biegacz, który startuje w zawodach jako pacemaker ma jedno zadanie - dotrzeć do mety, w założonym czasie i tym samym pomóc innym zawodnikom osiągnać wymarzony czas. 

Prezentujemy grupę osób, które zdecydowały się zostać pacemakerem podczas 7. Maratonu Lubelksiego: 

 

CZAS 3:15

ZBIEGNIEW MARZEC 

"Jestem biegającym kucharzem. Biegam ok 10 lat a Maraton w Lublinie w 2017 był moim jubileuszowym 10 maratonem :) Wtedy to prowadziłem bieg jako Pacemaker na 3:30 Zapraszam wszystkich chętnych pod "moje baloniki" Do  zobaczenia na trasie."

 

CZAS 3:30

MAREK DROB

"Już po raz trzeci będę miał okazję być „zającem” na Maratonie Lubelskim. Biegam od ponad 7 lat i traktuję to jako formę rekreacji. Bieg na dystansie maratonu pokonałem już około 15 razy. Zapraszam wszystkich chętnych na próbę zmierzenia się z barierą 3:30 – tempo równe przez cały dystans z uwzględnieniem/korektą na podbiegach."

 MARCIN MICHALIK

"Przygodę z bieganiem rozpocząłem w 2013 od maratonu w Dębnie, do tej pory ukończyłem 28 maratonów, ponad 30 półmaratonów, 1 półmaraton górski, kilkadziesiąt biegów po 10 km. Łącznie  ukończonych ponad 100 imprez biegowych. W Maratonie Lubelskim startowałem dwa razy, raz w 2017 jako pacemaker na 3:45."

CZAS 3:45

 WOJCIECH KOCHAJ

"W roli pacemakerem to mój debiut, ukończyłem: 13 maratonów ulicznych (12 poniżej 4 godzin), 2 maratony górskie, 5 ultra (w tym UltraRzeźnik 115 km i Bieg 7 Dolin 100 km)."

DARIUSZ PŁAZA

"Mam 49 lat, na codzień jestem nauczycielem W-F, ukończyłwm 27 maratonów (rekord życiowy 2:54), byłem zającem w Lublinie 2 lata temu (3:45)."

 

CZAS 4:00

ŁUKASZ WĘDA

"Mieszkam w Studziance dawnej osadzie tatarskiej koło Białej Podlaskiej, organizuję co roku w lipcu bieg tatarska piątka. Zajmuję się kulturą, sportem i turystyką-organizuję imprezy, biegi, rajdy i spływy kajakowe. Moja przygoda z maratonem zaczęła się w roku 2013 w Lublinie. Rekord życiowy mam z 2018 z maratonu w Hamburgu 3:13. Przebiegłem wszystkie dotychczasowe edycje 7 lubelskich maratonów w tym 4 jako pacemaker dwa razy na 4:15 i 2 x 4:00.  Startowałem w ponad 100 zawodach biegowych. Biegam od kilku dobrych lat i sprawia mi to frajdę ponieważ mogę odpocząć od codzienności. Prowadzę od 7 lat blog biegowy www.biegamwstudziance.blogspot.com"

MICHAŁ SIKORA

"Biegam od 2013 roku, przebiegłem ponad 10 maratonów z rekordem życiowym 3:26:26
uzyskanym podczas DOZ Łódź Maraton w 2017 roku, kilkanaście połówek i wiele innych biegów w tym biegi ultra. Rok temu po raz pierwszy w Maratonie  Lubelskim uczestniczyłem jako “zając” na 4:00 godziny. Od tego czasu podczas półmaratonu Zielonych Sznurowadeł w Puławach   również biegłem jako pacemaker. Ten rok to jeszcze Supermaraton Gór Stołowych i Dablin Maraton -trzymajcie kciuki :)"


CZAS 4:15

MICHAŁ KRZOSEK

"Startuje w biegach od 7 lat. Mam na koncie 13 maratonów, 4 biegi ultra i wiele krótszych dystansów. W Lublinie ukończyłem wszystkie maratony. Jako zając pobiegnę w tym roku po raz drugi ponownie prowadząc biegaczy, by zmieścili się w czasie 4:15. Zapraszam tych, którzy chcą poprawić swój wynik oraz tych, którzy mają ochotę spędzić czas w przyjemnym towarzystwie."

BARTOSZ JEDLIŃSKI 

"Doświadczony biegacz, ultramaratończyk i maratończyk, potrafiący ciekawie pogadać w czasie biegu, podnieść morale grupy i mądrze doprowadzić na zamierzony czas, dobrze rozumiejący fizjologie (lekarz z wykształcenia) i psychologie długodystansowca. W Lublinie prowadził półmaraton na 2.15 w 2017 roku.


CZAS 4:30

EDMUND JASTRZEMBSKI

"Po raz czwarty jako zajączek w pięknym Lublinie. Maraton ten bardzo cenię sobie przede wszystkim za organizację na światowym poziomie, serdeczność i życzliwość mieszkańców." 

LECH KOMENDA

"Biegam od 10 lat, lubię po prostu „robić” kilometry i startować w zawodach. Mąż Agaty i tata Józia i Martynki. Rok temu prowadziłem grupę na maratonie w Łodzi i udało się zrealizować cel idealnie."

 

CZAS 4:45

ADAM BOŻYM

"Studiuję w Łodzi, ale w Maratonie Lubelskim biegam od pierwszej edycji, w tym szósty raz jako pacemaker. W 2018 roku zdobyłem koronę maratonów Polskich."

ALEKSA MOTYLSKA


CZAS 5:00

PAWEŁ DROZD

"Biegam od ponad 6ciu lat zaszczepiony tą aktywnością przez kumpli z którymi biegamy pod ‘szyldem’ lubelskiego KEREZA TEAM. Przebiegłem już (a może dopiero?) 13 maratonów a moja życiówka popełniona w marcu tego roku to 3:40:56. Pomimo tego, że od urodzenia mieszkam w Kozim Grodzie to nigdy nie miałem przyjemności przebiec królewskiego dystansu w naszym mieście także będzie to dla mnie debiut zarówno w Lubelskim Maratonie jak i w byciu oficjalnym pacemakerem w jakimkolwiek biegu maratońskim. Oprócz biegania uwielbiam jazdę na rowerze szosowym oraz regenerację przy jasnym pełnym."  

Partnerzy Strategiczni:

Organizator:

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.